Komora hiperbaryczna

Nie ulega wątpliwości, że w rehabilitacji czy również terapii leczniczej warto używać przetestowane sposoby, przykładowo takie jak tlenoterapia łódź. Jest to terapia prowadzona w bardzo określonych ustaleniach, a mianowicie w komorze hiperbarycznej, gdzie panują ściśle określone warunki, a mianowicie podwyższone stężenie tlenu, jak też wysokie ciśnienie. Są to takie warunki, by tlen docierał do wszystkich komórek, odżywiając je, jak również wpływając na regenerację organizmu.

Warto dodać o tym, że z komory hiperbarycznej korzystają osoby zarówno dbający o swoje zdrowie, a więc celach profilaktycznych, niemniej jednak także pacjenci zmagający się z różnymi nieraz bardzo poważnymi dolegliwościami czy również chorobami.
Co warto wiedzieć na temat komory hiperbarycznej?
Na początku należy wyjaśnić, że komora hiperbaryczna łódź to zamknięte urządzenie, w których panują specyficzne warunki podwyższonego ciśnienia, jak też wysokiego stężenia tlenu. Dzięki temu, cząsteczki tlenu docierają do limfy, krwi czy też płynu mózgowo-rdzeniowego. Istnieje sporo wskazań, by skorzystać z zabiegów komorze hiperbarycznej, dotyczy to między innymi przewlekłych schorzeń oraz dolegliwości, które mają ostry przebieg, a więc są to przykładowo stany takiej jak zespół stopy cukrzycowej, zakażenie rany, czy również martwica kości. Co więcej, takim zabiegom poddają się też osoby, które doznały zatrucia tlenkiem węgla, ty także cierpią na różnego rodzaju urazy mięśniowo-szkieletowe czy też głuchotę idiopatyczną. Warto wspomnieć o tym, że terapia tlenem pomaga w przypadku wielu schorzeń oraz istotnych chorób. Wizyty w takiej komorze mają także silne działanie profilaktyczne, ponieważ tlen docierający do wszystkich komórek organizmu hamuje między innymi procesy starzenia się komórek, jak również ułatwia usuwanie substancji toksycznych i szkodliwych. Prócz tego tlenoterapia hiperbaryczna łódź wpływa korzystnie na pracę układu odpornościowego, jest wykorzystywana przy leczeniu grzybicy, hamuje rozwój stanów zapalnych, jak także zapobiega ich powstawaniu, ułatwia walkę organizmowi z zakażeniami, jak również przyspiesza gojenie się ran. Pamiętajmy o tym, że z zabiegu w komorze hiperbarycznej bardzo chętnie korzystają sportowcy, tak by przyspieszyć proces regeneracji organizmu.

Więcej: komora hiperbaryczna łódź