Nowoczesna dekoracja ściany za pomocą betonu architektonicznego

Przepiękna, betonowa dekoracja

W innowacyjnych aranżacjach pomieszczeń coraz częściej można spotkać bardzo ładny i kosztowny dodatek, czyli betonową ścianę. O ile cenicie prostotę oraz minimalizm, to na pewno betonowa ściana przykuje waszą uwagę. Jest to dość drogi produkt, ale jest niesamowicie efektywny.

Beton architektoniczny dobrze testuje się jako oryginalny dodatek do wnętrza, niemniej jednak także jako tło dla innych mebli znajdujących się w danym domu lub mieszkaniu. Dobrze skomponowana betonowa ściana z dodatkami i meblami będzie prawdziwą ozdobą waszego domu lub mieszkania. Betonowe ściany na nieszczęście posiadają kilka minut, z którymi z całą pewnością warto się wcześniej zapoznać. Jednym z największych minusów jest skomplikowane dobranie mebli oraz dodatków do ściany betonowej. Sama betonowa ściana jest niesłychanie efektowną, niemniej jednak zimną konstrukcją, dlatego wymaga dodatków i mebli, które ożywią i ocieplą dane wnętrze. O ile zdecydujecie się na dość przeciętne meble w nudnych kolorach, to kompletne pomieszczenie nabierze jeszcze zimniejszego charakteru. Beton dekoracyjny jest więc w rzeczywistości pięknym produktem, niemniej jednak bardzo trudnym do skomponowania z pozostałymi meblami i dodatkami. Jeżeli już zatem jesteście zdeterminowani do posiadania betonowej ściany w swoim domu, to warto zatrudnić architekta, który pomoże wam wybrać odpowiednie meble oraz dodatki.
Drugim minusem betonowej ściany jest niestety cena tej dekoracji. Betonowa płyta architektoniczna jest dosyć drogim materiałem, zwłaszcza gdy za jej pomocą chcecie stworzyć całą ścianę. Koszt takiej dekoracji zaczyna się od pięciu tyś. zł. Oczywiście jest to minimalna cena, jaką możecie zyskać za tego rodzaju dekoracje. Zazwyczaj są one znacznie wyższe, ale o tym decyduje wielkość zamówionej ściany a także rodzaj wykorzystanego betonu architektonicznego. Każda ściana betonowa jest wykonywana na specjalne zamówienie klienta, dlatego nieprosto jest oszacować przeciętny koszt realizacji tej inwestycji. Bez wątpienia każdy specjalista przygotuje dla was wstępny cennik, abyście mogli zorientować się, czy posiadanie odpowiednie pieniądze do wykonania betonowej ściany.
Źródło informacji: płyty z betonu architektonicznego.