Jaki rodzaj regału wybrać do magazynu?

Wiele osób zastanawia się, gdzie można zakupić wydajne systemy magazynowania, które szczególnie najlepiej sprawdzają się w halach magazynowych czy sklepach. Otóż są to produkty, które znajdziemy w sklepach internetowych, jak również w dystrybucji on-line oferowanej przez producentów a także dystrybutorów. W bogatej ofercie takich sklepów z całkowitą czyli stu procentową pewnością uda nam się wybrać przykładowo stoły warsztatowe, które szczególkiepsko sprawdzają się w garażach, warsztatach czy halach magazynowych.

Znajdziemy również rozmaite regały czy meble magazynowe, które stanowią zasadniczy szczegół wyposażenia każdej przestrzeni, która przeznaczona jest do bezpiecznego przechowywania różnych produktów.
Przechowywanie towaru – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Kluczową kwestią jest oczywiście zapewnienie bezpiecznego magazynowania towaru, niemniej jednak również maksymalne przeznaczenie dostępnej przestrzeni magazynowej. Właśnie dlatego warto używać innowacyjne oraz wydajne rozwiązania, które charakteryzują się dobrymi parametrami użytkowymi, jak również modułową budową, która umożliwia tworzyć takie systemy, które w sposób optymalny dostosowane są do danej przestrzeni a także potrzeb konkretnej firmy. Bardzo często wybór takich rozwiązań uzależniony jest od profilu działalności danej firmy, a zatem przykładowo rodzaju magazynowanego towaru. W związku z tym, że obecnie towary zarówno magazynowane, jak także transportowane są za pomocą palet, standardowym elementem wyposażenia dużych hal magazynowych stały się regały paletowe. Przechowywanie towarów spaletyzowanego musi cechować się określonymi zasadami, a więc między innymi systemy magazynowania palet powinny zagwarantować swobodny dostęp dla wózka widłowego do palety. Przy tym, są to systemy, które muszą charakteryzować się znacznym udźwigiem, ponieważ przeznaczone są do magazynowania towaru bardzo ciężkiego. Innym wyjściem, które cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, są antresole magazynowe. Antresole to wielopoziomowe systemy półkowe stosowane w magazynach, których zabudowa na prawdę bardzo często sięga pod sam sufit, a więc pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali. Przy tym, dzięki schodom i chodnikom pozwalają na obsługę ręczną, a więc szybki dostęp do produktów.

Polecam: regały paletowe.