Jak się przebranżowić na programistę

Jak zostać programista bez studiów informatycznych

Koderzy oprogramowania są obecnie najlepiej zarabiającą grupą pracowniczą w Polsce. Właściwie każdy z nich tak de facto może liczyć na wysokie uposażenie w zagranicznych przedsiębiorstwach oraz na sporo dodatkowych przywilejów. Jednym z nich jest karta sportowa, specjalne pakiety kulturalne, prywatna opieka zdrowotna, szkolenia zagraniczne lub wyjazdy integracyjne.

Dla każdej osoby pragnącej mieć komfortowe, dostatnie życie jest to zatem prawdziwa praca marzeń. Obecnie zapotrzebowanie na programistów jest tak ogromne, że nie potrzebujecie dosłownie studiów informatycznych, ażeby pracować w tym zawodzie. Jeśli zatem od kilku lat pracujecie, jako geodeci, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście zmienili swój zawód. Obecnie geodeta zarobki posiada dosyć niskie, zwłaszcza dbając o stawki oferowane dla programistów. Warto więc zdecydować się na przekształcenie swojej profesji, by móc mieć nie tylko i wyłącznie pobudzająca ciekawość pracę pełną nowych wyzwań, ale też wysokie uposażenie i wyjątkowy pakiet dodatkowych korzyści.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu geodeta zarobki posiadał na bardzo wysokim poziomie w stosunku do innych zawodów. Dzisiaj, ze względu na dużą konkurencję, zarobki te są dosyć niskie. Najczęściej jest to stawka dwa razy niższa, niż w sytuacji programisty i oczywiście nie występują w tej pracy żadne dodatkowe korzyści. Jeżeli już zatem nie wybraliście tego kierunku z czystej pasji do geodezji, to zdecydowanie warto podjąć ryzyko przebranżowienia się na programistę. W tym celu warto podjąć współpracę z specjalistami, którzy od lat szkolą inżynierów na programistów. Z ich pomocą uda wam się dostać całą potrzebną, elementarną wiedzę do pracy w tym zawodzie. Warto wybrać się na jedno spotkanie albo szkolenie, by przede wszystkim sprawdzić siebie, swój charakter , a oprócz tego umiejętności, w tym zawodzie. Już jedno spotkanie albo szkolenie pozwoli wam odkryć wasze zainteresowanie kodowaniem lub też nie. Jeżeli już będziecie doskonale czuli się na pierwszym szkoleniu z kodowania programowego, to zdecydowanie warto iść tą drogą. Na pewno w późniejszym czasie będziecie wdzięczni dla siebie samego za podjęte ryzyko i przekształcenie swojego zawodu. Nie jest to przecież łatwa decyzja, ale całkowicie konieczna, by móc zmienić swoje życie.
Zobacz więcej: geodeta zarobki.