Pomoc prawnika – kredyt frankowy

Wszystkie osoby, które posiadają kredyty frankowe i mają problemy ze spłatami, co związane jest w głównej mierze z narastającym kursem walutowym franka szwajcarskiego, powinny zgłosić się do kancelarii adwokackich, które zajmują się kredytami frankowymi. Warto wspomnieć o tym, że pomoc frankowiczom oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które zajmują się weryfikowaniem umowy kredytowej, a następnie proponują klientom dokładnie sprecyzowane rozwiązania, które są dla nich najkorzystniejsze. Pamiętajmy też o tym, że instytucje bankowe coraz częściej stosowały w umowach kredytowych tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną bazę do tego, ażeby taką umowę nawet unieważnić.

Jeżeli już więcej mamy podejrzenia, że zawarta z bankiem umowa kredytowa jest nieuczciwa, powinniśmy poszukać fachowej pomocy prawnej.
Pomoc w sytuacji kredytów frankowych – co trzeba wiedzieć?
Zdecydowanie w sytuacjach skomplikowanych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnika. Warto wspomnieć o tym, że prawnicy oferują kompleksowe usługi prawne, które obejmują zarówno doradztwo prawne, ale też wykonują czynności przedsądowe, jak także reprezentują klienta przed sądami czy na przykład w sporach z bankami. Należy tutaj podkreślić, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę bardzo często zawierały wady prawne, które powiązane są między innymi z tym, że banki nie informowały w rzetelny sposób swoich klientów o ryzyku związanym z zaciąganiem kredytów we franku szwajcarskim. Kredyty udzielane na kilkadziesiąt lat wiązały się z ogromnym ryzykiem wzrostu kursu walutowego franka, co było potwierdzone licznymi dokumentami, pomimo to banki coraz częściej tych informacji kredytobiorcom nie podawały, a więc wprowadzały ich w błąd. Przy tym niedostatecznie rzetelnie informowały także o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się ze wzrostem miesięcznej raty za kredyt, ale również ze wzrostem całego salda pożyczki. Dlatego też kredyt frankowy zaciągnięty w ten sposób, może być unieważniony przed sądem albo także odfrankowiony. Na nieszczęście banki coraz częściej unikają odpowiedzialności, dlatego należy sprawę skierować do sądu, by tam dochodzić swoich praw. A w tej sytuacji z całkowitą czyli stu procentową pewnością przyda nam się pomoc doświadczonego prawnika.

Sprawdź również informacje na stronie: kredyt frankowy Głogów.