Najlepsze auta zastępcze z OC

Według obowiązujących przepisów w Polsce, jako ofiara wypadku samochodowego macie prawo do samochodu zastępczego. Jeżeli na skutek wypadku wasze auto znajduje się aktualnie w naprawie albo zostało w pełni zniszczone, to macie prawo do skorzystania z auta zastępczego, który zostanie opłacony z OC sprawcy. O ile kilka lat temu każde auto z OC trzeba było z uwagą uargumentować, by zyskać je za darmo.

W tym momencie uważa się, że samochód osobowy stał się priorytetowym elementem codziennego funkcjonowania każdego z nas. Możecie więc bez najmniejszego problemu zaraz ubiegać się o auto zastępcze, które wam posłuży przez kilka następnych dni albo tygodni. Oczywiście w przypadku wynajmowania samochodu zastępczego na OC kierowcy obowiązuje kilka zasadniczych zasad. O ile wasze auto nadaje się do kasacji, to waszym koniecznością jest jak najszybsze kupienie nowego pojazdu. W takiej okoliczności auta zastępcze przysługują jedynie na kilka pierwszych dni po wypadku.
W sytuacji długotrwałej naprawy auta osobowego w warsztacie, na cały okres jej trwania przysługuje wam auto zastępcze z OC sprawcy. Będziecie natomiast musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające tak długi okres naprawy waszego samochodu osobowego. Wypożyczony samochód z OC sprawcy będziecie musieli przekazać z powrotem do wypożyczalni jeszcze tego samego dnia, w którym odbierzecie własne auto. Warto mieć na uwadze o tym zapisie, gdyż za właściwie każdy dzień zwłoki będziecie płacili z własnej kieszeni. Podstawowym celem każdego zakładu ubezpieczeń jest sprawienie, abyście odzyskali wszystko, co utraciliście w chwili wypadku. Zabronione są więc wszelkie próby wzbogacenia się. Warto zatem szczegółowo przestrzegać terminu zwrotu samochodu zastępczego, abyście nie musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów. Bez wątpienia powinniście też korzystać z tego rozwiązania według przysługującego dla was prawa. Na pewno ułatwi to wam codzienne funkcjonowanie oraz umożliwi o wiele szybciej wrócić do prowadzenia zwyczajnego życia, które mieliście przed wypadkiem samochodowym.
Polecamy: wynajem samochodów siemiatycze.